Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją» On żyje i objawia swoją moc w sakramentach świętych, które są widzialnymi znakami niewidzialnej mocy Bożej. W sakramencie bierzmowania widzialny znak namaszczenie bierzmowanego olejem krzyżma – znamieniem Ducha Świętego, otwiera na pełnie darów Ducha Świętego. Bo gdy On przyjdzie, otrzymacie Jego moc… będzie świadczył o Mnie… będzie modlił się w was… objawi wam miłość Ojca… uczyni z was swoją świątynię… nie martwcie się co macie mówić, bowiem Duch Święty będzie mówił za was. MOC BOŻA. To nie jest obietnica przyszłości, to jest życie Boga w nas. On jest Bogiem żywym, tu i teraz.
11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości przypada doroczny odpust drugiego Patrona naszej parafii św. Marcina. Msze św. w porządku niedzielnym. Suma odpustowa o godz. 1200. Modlić się będziemy także za Nauczycieli Tajnego Nauczania pracujących w Zagnańsku w okresie II wojny światowej. Mszę św. o godzinie 11.45 poprzedzi – występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku (Chrustach). Uczniowie zaprezentują montaż historyczno-muzyczny pt. „Droga do niepodległości mieszkańców Zagnańska”. Swoją obecnością docenimy zaangażowanie uczniów i nauczycieli. Po mszy św. pod tablicą umieszczoną na dzwonnicy przy kościele, upamiętniającą zagnańszczan poległych w latach 1914 – 1921, zostaną złożone wiązanki i znicze.
Rada Parafialna będzie oferować rogale Marcińskie, będzie wyznaczona minimalna ofiara, bowiem jest kłopot z wyczuciem ofiary. Dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie pomocy świątecznej Ubogim.
Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do czwartku od 1600 z możliwością spowiedzi.
Bóg zapłać za troskę o kościół Rodz. IV gr. gr. z Gruszki i ofiarę 140 zł. na potrzeby kościoła. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy V gr. z Gruszki.
Do 8 XI w ramach Oktawy, przez fakt modlitwy na cmentarzu i spełnienie warunków koniecznych, można otrzymać odpust zupełny, który możemy każdego dnia ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Zbawienną jest modlitwa za zmarłych. Nadal przyjmujemy wypominki roczne.
Będę zmuszony podjąć bardzo trudną i dla mnie bolesną decyzję zamknięcia od Nowego Roku klubu Wolna Strefa. Jest wiele powodów: Niestety niska frekwencja i zainteresowanie klubem. W wakacje wielu rodziców, przywoziło swoje dzieci, korzystając z półkolonii i nawet nie raczyli parafii i Stowarzyszeniu podziękować. Nikt nie spytał, czy mógłby się w jakiś sposób dołożyć do kosztów utrzymania, czy w jaki sposób pomóc prowadzącym. Do sprzątania wokół kościoła musiałem zatrudnić firmę zewnętrzną, bowiem brak gotowości zaangażowania. Przy sakramencie bierzmowania pojedynczy Panowie zaangażowali się w przygotowanie obejścia kościoła. Zadaję sobie nieraz pytanie, czy kościół i troska o wspólnotę parafialną jest tylko domeną księdza? Czy niektórzy rozumieją troskę o kościół jako złe języki i totalna krytyka proboszcza, która dokonuje niepowetowanych strat w tkance społecznej parafii. Niestety nie mogę liczyć na pomoc Gminy, chociaż w jej zadaniach własnych jest prowadzenie takich placówek, w tym roku Gmina wyasygnowała na prowadzenie Klubu 40 tys. PLN a prowadzenie Klubu tj. od 140 tys. do 170 tys. PLN. W jednej z gmin z Gmin musieliśmy z tego względu zamknąć 4 Kluby. Po czasie Wójt, zadał mi pytanie co się dzieje, że dwoje młodych ludzi odebrało sobie życie, że wśród młodych jest niespotykana agresja, po czym zacytował moje słowa z publikacji, że tak się dzieje, kiedy nie troszczymy się o młodych. Dramatyczne skutki, nie daj Boże.
Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od 1500 – 1630.
Od następnej niedzieli będzie możliwość rezerwowania intencji na kolejny rok.
W środę 16.11 po mszy św. ok. 1745. Panowie z Męskiego Różańca zapraszają na film Prorok – o wielkim mężu stanie bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim do kina Moskwa, seans o godz. 1830 – można się zapisywać.
Zbiórka ministrantów w sobotę w kościele o godz. 1100. Ks. Marek zaprasza ministrantów i chętnych chłopców na Orlika przy SP nr 2 w sobotę na 1230.